Kategórie →

Google Reader ako desktopová aplikácia

Myslím, že samotný Google Reader netreba nikomu extra zvlášť predstavovať. Ak máte ale z nejakých dôvodov potrebu používať ho ako desktopovú aplikáciu tak odporúčam odskúšať ReadAir. Ide o Adobe Air aplikáciu, takže pre jej beh by ste mali mať nainštalované potrebné prostredie. ReadAir je ladený do Mac OS X témy, čo nie každému môže vyhovovať. Jeho tvorcovia uvádzajú, že beží ako pod OS X tak aj Windows. Ja ho bez problémov používam aj v linuxe – do mojej témy v Ubuntu tiež nezapadne ale ide hlavne o použiteľnosť.

Pozitívne hodnotím aj to, že aplikácia používa systémovo nastavené proxy v Gnome. Toto každá aplikácia nedokáže – bol to napríklad aj dôvod, prečo som zavrhol niektorých Twitter Air klientov.

0224_01


Mohlo by ťa zaujímať aj

3x komentované

Myslíš, že máš čo povedať? Zanechaj komentár

  1. mekelle povedal:

    Zaujimavy tip, priznam sa, ze som ani nevedel, ze taka aplikacia existuje. Skor ako to nahodim otazocka – vie to nieco viac alebo pohodlnejsie ako ked bezi reader v prehliadaci?

  2. alian povedal:

    To co webovy Reader. Je to pre ludi co nepotrebuju mat spusteny cely den browser no novinky chcu sledovat. Nejaky widget mi na to pride nevhodny ak mas 100ky zrojov. Jo ale hlavne je k tomu zdrojovy kod takze mozes tuto aplikaciu upravit podla svojich predstav alebo integrovat do niecoho ineho ;)

  3. fabor povedal:

    absolutne skvely tip!

Zanechaj komentár

Píš k veci a konaj tak ako v skutočnom svete. V opačnom prípade budú aplikované hrozby, ktoré sú uvedené v podmienkach používania tejto stránky.